сьогодні
20
квітня 2024
ЗАПРОШУЄМО ДО СПІЛЬНОЇ МОЛИТВИ!
17 серпня 2019
Dubnosobor

З благословіння Високопреосвященнійшого Іларіона архиєпископа Рівненського та Острозького, у Свято-Преображенському храмі м.Дубна, перебуватиме образ Пресвятої Богородиці Дубенська (Іллінська).

 

 

У 1914 році австрійські війська захопили частину Дубна. Вони зневажливо ставилися до християнських святинь. Вже після вигнання чужинців, у купах сміття було знайдено частину ікон, окремі були порубані, порізані. Зникло багато цінних образів. Невідомо, де знаходилась у той час дорогоцінна Благодатна ікона Богоматері, в перлах, яка була подарована князем Костянтином Острозьким спочатку Дубенському Спаському, потім передана Чеснохресному монастиреві, згодом – Іллінському собору. В той час багато церковних цінностей, дзвонів ,ікон зникло назавжди.
Саме цей уривок з історії, спонукав небайдужих християн Дубна до повернення своєї святині, а величні історичні події Українського Православ’я 2018-2019 років дали наснагу на звершення духовної праці. Так 2019 року 3 лютого у день інтронізації Блаженнійшого Епіфанія митрополита Київського і всієї України, на прохання дубенчан, відтворити святиню образу Пресвятої Богородиці Дубенської, Високопреосвященнійший Іларіон архиєпископ Рівненський і Острозький (владикою Іларіоном також раніше було знайдено мощі прп.Меркурія ігумена Бригинського та принесено до Свято-Катеринівського храму м.Чернігова де на той час владика був керуючим єпархії, також у той же храм було принесено ним знайдений список Дубенської ікони, яка виливаючи миро, подала багато зцілень), благословив настоятелю Свято-Іллінського собору м.Дубна прот.Ігорю Когуту взяти під особистий контроль написання образу. Було віднайдено в архівах усі можливі зображення втраченої ікони. Усі вони були дещо різні, але абсолютно з одинаковим ликом, де спершу здавалося що це фото людини, а не написаний образ. І ось керуючись даним матеріалом було сформовано, з благословіння Блаженнійшого митрополита Епіфанія, ескіз ікони. 22 березня митрополит Київський і всієї України освятив дошку і благословив іконописців до благословенної справи. Люди радо сприйняли цю звістку і приносили до Свято-Ілінського собору Дубна свої пожертви для написання образу, який отримав назву:” Образ Пресвятої Богородиці Дубенська (Іллінська)”а на самій іконі додалися зображення кн.Констянтина Острозького як будівничого міста,храмів та монастирів, пророка Іллі, як покровителя міста, Спасівський та Хрестовоздвиженський монастирі і Свято-Іллінський собор де перебувала ікона, а також Видубицький монастир міста Києва звідки й взяла початок нова ікона, задля того, щоб майбутні покоління не плутали даний образ з іншими копіями, а сама назва вказує на постійне місце перебування ікони.
2 серпня у день пам’яті пророка Іллі покровителя міста Дубна у Свято-Іллінському соборі цей образ Пресвятої Богородиці був освячений Блаженнійшим митропрлитом Епіфанієм. І саме перший хід з образом для молитви відбудеться 18 серпня до Свято-Преображенського храму м.Дубна з благословіння архиєпископа Іларіона на прохання настоятеля даного храму о.Богдана, так як історія першого образу Дубенської Богородиці безпосередньо була пов’язана з цим храмом куди він і був подарований князем Острозьким. Ікона перебуватиме в Преображенському храмі протягом 18 та 19 серпня, після чого повернеться до Свято-Іллінського собору м.Дубна.
69334857_750571338696336_5951173137071603712_n69031462_750571428696327_1020176916029636608_n