сьогодні
31
березня 2020
ЗАЧАТТЯ ЧЕСНОГО, СЛАВНОГО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО ІОАНА.
5 жовтня 2019
Dubnosobor

У 16-ту неділю після П’ятидесятниці Свята Православна Церква святкує зачаття чесного, славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

В одному із міст Палестини жили праведний священик Захарія та його дружина Єлизавета. Однак вони були нещасні: доживши до похилого віку, подружжя було бездітним, але не переставало молитися Богу, щоб Він дарував їм дитя. Одного разу, коли святий Захарія був черговим священиком в Єрусалимському храмі, він увійшов у Святилище для кадіння фіміамом. Увійшовши за завісу Святилища, він побачив Ангела Божого, що стояв праворуч кадильного жертовника. Святий Захарія зніяковів і зупинився в страху, але Ангел сказав йому: «Не бійся, Захаріє, твоя молитва почута, дружина твоя Єлизавета народить тобі сина, і даси йому ім’я Іоан.» Але праведний Захарія не повірив словам Небесного вісника, і тоді Ангел сказав йому: Я Гавриїл, що стою перед Богом, і посланий благовістить тобі це. І ось, ти будеш німим до дня народження сина свого, бо не повірив моїм словам». Між тим народ чекав Захарію і дивувався, що він так довго не виходить із Святилища. І коли він вийшов, то повинен був дати народу благословення, але не зміг вимовити його, так як був вражений німотою. Коли Захарія жестами пояснив, що не може говорити, то народ зрозумів, що йому було видіння.

Пророцтво Архангела виповнилося, і праведна Єлизавета зачала. Але, боячись насмішок над пізньою вагітністю, вона таїлась п’ять місяців, поки її не відвідала Преблагословенна Діва Марія, щоб розділити Свою і її радість. Єлизавета, сповнившись Святого Духа, перша привітала Діву Марію як Матір Божу. Разом з нею Пресвяту Діву Марію і ї Сина Божого вітав «славословними піснями» і святий Іоанн, ще перебуваючи в утробі матері, праведної Єлизавети.

Настав час, і свята Єлизавета породила сина, всі родичі і друзі раділи разом з нею. На восьмий день за законом Мойсея відбулося його обрізання. Мати назвала його Іоаном. Всі були здивовані, так як ніхто в їхньому роді не носив цього імені. Коли запитали про це святого Захарію, він попросив дощечку і написав на ній: «Іоан ім’я йому» – і негайно з передрікання Архангела його мова розв’язалися, і святий Захарія, сповнившись Духа Святого прославив Бога.

Після Різдва Господа Нашого Ісуса Христа, нечестивий цар Ірод наказав вбити всіх немовлят. Почувши про це, свята Єлизавета втекла зі своїм сином в пустелю і ховалася в печері. Святий Захарія як священник перебував в Єрусалимі і виконував своє священиче служіння у храмі. Ірод послав до нього воїнів з наказом відкрити місцеперебування немовляти Іоана і його матері. Захарія відповів, що це йому невідомо, і був убитий прямо в храмі. Праведна Єлизавета із сином продовжувала жити в пустелі, там же вона і померла. А отрок Іоан, охоронявся Ангелом до того часу, аж поки не вийшов на проповідь про покаяння.

За матеріалами: www.facebook.com/archangel.kiev.ua