сьогодні
12
серпня 2020
ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЄ.
27 травня 2020
Dubnosobor

Велике дванадесяте свято Вознесіння Господнього святкується Церквою на сороковий день після Великодня. Після Воскресіння впродовж 40 днів Господь наш Ісус Христос не раз з`являвся Своїм учням. Віра апостолів, яка похитнулася після розп`яття Спасителя, знову оживилася. Воскреслий Господь неодноразово засвідчив Своїми з`явленнями перед апостолами істину Свого воскресіння; для запевнення їх Він їв і пив з ними, давав відчувати дотиком  рани на Своїх руках, ногах і ребрах .

Але не тільки для запевнення в істині Свого Воскресіння з`являвся Господь Своїм учням. Під час цих з`явлень Він продовжував наставляти їх в істинах Свого вчення , відкривав їм те, чого не можна було відкрити їм до розп`яття, і про що, однак, їм потрібно було почути від свого Учителя ще до зішестя на них нового Наставника – Духа Святого. У цей час Господь відкрив розум учнів до розуміння Слова Божого. Так поступово Господь готував Своїх учнів до того великого служіння, до якого вони були покликані – до проповіді Євангелія Царства Божого.

На сороковий день після воскресіння Ісуса Христа учні Христові повернулися з Галілеї до Єрусалима, і Спаситель востаннє з`явився їм і розмовляв з ними: «Так написано, і так належало постраждати Христу, і воскреснути з мертвих на третій день,і щоб проповідувалося в ім`я Його покаяння і відпущення гріхів між усіма народами, починаючи від Єрусалима. Ви ж є свідками цього»(Лк: 24, 46-48). «Ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всьому творінню. Хто увірує і охреститься, буде спасенний, а хто не увірує, буде осуджений»(Мк: 16,15-16).

Потім Спаситель сказав учням, що незабаром пошле їм Святого Духа; а до того часу повелів їм не йти з Єрусалима і сказав: «Чекайте обіцяного від Отця, про що ви чули від Мене,бо Iоан хрестив водою, а ви, через кілька днів після цього, будете охрещені Духом Святим»(Діян. 1, 4-5).

Давши ці повчання, Господь вивів Своїх учнів з Єрусалима і пішов з ними в напрямку Віфанії, на гору Єлеонську. Учні, втішені словами Спасителя, обступили Його і почали запитувати: «Чи не в цей час, Господи, відновлюєш Ти царство Ізраїлеві?» (Діян. 1, 6). Спаситель же сказав їм: «Не ваше діло знати часи й строки, які поклав Отець у Своїй владі. Але ви приймете силу, коли зійде на вас Дух Святий, і будете Мені свідками в Єрусалимі та по всій Іудеї і Самарії, та аж до краю землі»(Діян. 1, 7-8). Сказавши це, Ісус Христос підняв Свої руки і благословив учнів; і коли благословляв їх, почав віддалятися від них і возноситися на Небо. Сходження це відбувалося настільки неспішно, що учні могли сповна насолодитись величним видовищем. Коли ж Спаситель був уже на такій висоті, що зору було важко стежити за Ним, з`явилася світла хмара і сховала Його від лиця землі.

Так Господь і Спаситель наш Ісус Христос вознісся Своєю людською природою на Небеса і сів праворуч Бога Отця. Вознесінням завершилося земне служіння втіленого Бога Сина; перемігши смерть і відкупивши людство, Він зробив ще більше і у Своїй Особі підніс людську природу до Престолу Бога Отця, у горні обителі, і в такий спосіб підготував єство людини до прийняття Святого Духа.

Після вознесіння на Небо Ісус Христос, за власною обітницею, невидимо завжди перебуває на землі серед віруючих у Нього: «Я з вами по всі дні аж до кінця віку!»(Мф: 28, 20). Він знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. Після цього настане життя майбутнього віку, тобто інше, вічне життя.

Тропар свята, глас 4:

Вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, радість сотворивши ученикам обітницею Святого Духа, утвердивши їх Своїм благословенням, що Ти єси Син Божий, Визволитель світу.

Кондак, глас 6:

Сповнивши наше спасіння і з’єднавши земних з небесними, вознісся Ти у славі, Христе Боже наш, не розлучаючись, але невідступно перебуваючи і взиваючи до тих, що люблять Тебе: Я з вами, і ніхто проти вас.

За матеріалами: paraskeva.lviv.ua