сьогодні
23
квітня 2024
Проповідь у день вшанування пам’яті Святого Великомученика Димитрія Солунського.
25 жовтня 2023
Dubnosobor
                        В ім’я Отця, і Сина, Святого  Духа!

Християнство започатковане проповіддю Ісуса Христа і святих апостолів, які розповсюдили його між народами. Якраз на цей час і припадає життя Димитрія Мироточивого.

Великомученик Димитрій народився в Македонії, в місті Солунь, його ще називають Фессалоніки, де церкву заснував святий апостол Павло. Батько був воєводою Солунським і таємним християнином, тому хлопця виховували в християнських традиціях. Коли Димитрій змужнів і став хоробрим воїном, його також було обрано воєводою Солуні.

За час свого управління великомученик Димитрій мав би боротися з християнами, натомість він сприяв будівництву капличок та служінню вірних. Імператору Максиміану донесли, що Димитрій є християнином. Дізнавшись про це, Максиміан вирішує сам почути правду від воєводи.

Повертаючись із воєнного походу, імператор зупинився в Солуні і при зустрічі з Димитрієм Максиміан спитав, чи це правда, що про нього говорять, ніби він є християнином? Димитрій роздав усе своє добро людям, а сам пішов до Максиміана і сказав, що він з дитинства є християнином і поклонятися ідолам не буде. Максиміан наказав усунути його з високої посади і кинути до в’язниці.

І ось у в’язниці Димитрію явився ангел зі словами: «Радуйся, страдальче Христовий, мужайся і кріпися». Від цих слів загорілося серце святого великомученика Димитрія любов’ю до Бога і довіри в Ісуса Христа.

В той час Максиміан став забавлятися і забавляти жителів міста кривавим видовищем: силач Лій з помосту скидав християн на гострі списи, де ті, стікаючи кров’ю, у муках помирали. Бачачи,що Лій убив багатьох християн, молодий християнин Нестор поспішив до ув’язненого Димитрія попросити благословення на боротьбу з Лієм, на що Димитрій сказав: «Ти переможеш Лія, а сам постраждаєш за Христа».

У битві Нестор перемагає Лія, кинувши його на списи, а Максиміан наказує стратити Нестора мечем. Він посилає воїнів у темницю, щоби стратити Димитрія.

Християни похоронили великомученика Димитрія, а над його гробом збудували храм, де відбуваються численні чудеса, зцілення. Навіть після мученицької смерті святий великомученик Димитрій оберігає Солунь від ворогів, а тисячі людей вшановують і моляться до нього у кожній потребі. Амінь.

kolomija.com