сьогодні
28
липня 2021
Проповідь на Різдво Христове.
6 січня 2021
Dubnosobor

 

В Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Христос Рождається!
Дорогі браття і сестри!
З неба Зірка засвітила, вже зійшла, золота,
І про Бога про Христа, нам возвістила …

Дорогі у Христі браття і сестри, сьогодні світло Вифлеємської Зорі сповістило нам величну новину, новину, на яку світ чекав тисячоліттями, новину, яка і досі вселяє в наші душі надію, мир і душевний спокій. У місті Вифлеємі, в убогій стаєнці народилося Дитятко, Син Божий, посланий нам : влада в руках Його, а ім’я Йому – Дивний Порадник, Бог Кріпкий, Отець прийдешнього віку, Цар світу. Народилося, щоб заснувати нову спільноту – Царство любові і милосердя, з’єднати воєдино небо і землю.
Проповідь на Різдво Христове
«Слава во вишніх Богу, а на землі мир в людях доброї волі», співає хор ангельський славлячи Різдво Христове і ці милозвучні слова відлунюють у серці кожної людини, зігрівають теплом Божої ласки та любові, звіщають сповнення пророчих слів: «Так бо Бог полюбив світ, що і Сина свого Єдинородного віддав, щоб усякий, хто вірує в Нього, не загинув, а мав життя вічне».
Які радісні, таємничі і величні хвилини Святої Ночі, що поєднала небесне і земне. Як приємно слухати мелодійні слова колядок і різдвяних піснеспівів. «Добрий вечір Тобі, пане господарю, радуйся, ой радуйся, земле, Син Божий народився», лунає під стріхою кожної української домівки. «Бог Предвічний народився, прийшов днесь із небес, щоб спасти люд свій ввесь і утішився», лунає разом зі святковим передзвоном у кожній українській церкві. І забуваються всі біди й негаразди, і віриться, що сучасні «Іроди», які виношують свої чорні плани будуть скрушені й запанує мир та любов, добро і злагода адже Різдво Христове – це свято Божої любові, яке звіщає нам, що всі ми діти Божі, що всі ми члени Його містичного тіла і Він запрошує нас прийняти Його в наші серця. Дитятко Боже, що прийшло з небес, врятувало своєю цінністю наше життя, сплатило Отцеві Небесному всі наші борги, придбало нам незмірні скарби Божих ласк, що зберігаються у Святих Тайнах і молитві. У словах Христових кожний стан знаходить розраду, правду і потіху: багаті і бідні, царі і убогі пастушки, вчені і невчені… Христова віра поєднала всіх і перестав існувати старий світ, повний беззаконня і гріха, а зродилося Царство Боже у серцях людей доброї волі,
В сьогоднішній день по всіх православних храмах дзвони звіщають людям дивну новину, щоб вони чим скоріше поспішали до своєї церкви віддати хвалу маленькому Ісусові, подібно до того як це зробили мудреці з далекого краю, що прийшли поклонитися Божому Дитятку й віддати Йому свої дари. «За світлом зірки десь аж зі Сходу, йдуть три Владики княжого роду, золото дари, кадило й миро, враз з серцем щирим несуть в офіру». А що ми, дорогі у Христі браття і сестри, можемо принести новонародженому Спасителю?. Звичайно, щиру віру і любов нашого серця, як колядує наш український народ: «Ісусе милий, ми не багаті золото дарів не можем дати, но дар цінніший несем від миру, це віра серця і любов щира». Тому принісши свій дар радіймо нині і веселімся, адже: «З нами Бог зрозумійте народи, і покоряйтеся, ось бо з нами Бог!».
З нагоди величного свята Різдва Христового щиросердечно вітаю Вас, дорогі во Христі браття і сестри з Різдвяними та Новорічними святами. Закликаю на всіх благословення Боже, бажаю щастя, здоров’я, довгих років життя, добробуту, процвітання, усіх небесних та земних благ. Нехай світло Вифлеємської Зірки осяє кожну домівку, зігріє кожне серце любов’ю та милосердям Божим, принесе мир і злагоду у ваші сім’ї, родини та нашій Українській державі.

прот. Василь Струк