сьогодні
20
травня 2024
Паломництво парафіян Іллінського собору до Києва
24 листопада 2015
Dubnosobor

22 листопада 2015 року відбулася паломницька поїздка парафіян Свято-Іллінського кафедрального собору  м. Дубна , а також прихожан, та парафіян інших парафій міста та району, до міста Києва у Свято-Володимирський кафедральний патріарший собор для поклоніння чудотворній іконі Божої Матері званій “Скоропослушниця” . Адже саме в цей день Свята Православна Церква вшановує цей святий образ Богородиці. Перед тим ,як вирушити в дорогу в Свято-Іллінському соборі був звершений молебень в поміч подорожуючим .

Слід зазначити, що у червні 2012 року саме цей список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці “Скоропослушниця” було передано в дар Україні, та Українській Првославній Церкві  старцями святої гори Афон . З цього часу ця чудотворна ікона перебуває у Свято-Володимирському соборі . Ця ікона є одним із небагатьох списків цієї славної, та знаної в усьому Православному християнському світі ікони  Божої Матері “Скоропослушниця” , який написаний ченцями афонського монастиря Дохіар . Ця святиня розташована у величному ківоті в передній лівій частині собору .

Прибувши до Києва у Володимирський собор , віряни молилися на Божественній літургії , яку очолив сам Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет , якому співслужили собор архиєреїв та священнослужителів .

По завершенні Божественної літургії , перед іконою Божої Матері “Скоропослушниця” було відслужено акафіст на чолі зі Святійшим Патріархом.

Після спільної молитви у Свято-Володимирському соборі , наші паломники вирушили відвідати ще такі святині , як Софіївський собор , Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир .

Не забули віряни також відвідати й Майдан Незалежності , на якому не так давно відбулися , незабутні для нашого народу , трагічні події , та вшанували пам’ять Героїв “Небесної Сотні” .

Під вечір , закінчивши своє паломництво , віряни вирушили назад , додому , в  рідне місто Дубно , дякуючи та прославляючи Бога , що сподобив помолитися у таких великих святинях  м. Києва , а найголовніше , приклонитися до чудотворного образу Пресвятої Богородиці “Скоропослушниці” просячи миру для нашої України та здоров’я для себе й своїх рідних .

Варто зазначити , що поїздка для паломників була абсолютно безкоштовною завдяки спонсорам , Андрію Миколайовичу Мацолі та Роману Васильовичу Когуту , нехай Господь вертає їм сторицею .

IMG_6614 IMG_6613 IMG_6615 IMG_6618 IMG_6690 IMG_6624  IMG_6653 IMG_6654  IMG_6677  IMG_6625  Skoroposlushnycya-22-11-2013-14 IMG_6695 IMG_6696

 

Підготував: Вадим Кравчук

 Випускник Рівненської Духовної Семінарії

Старший паламар Свято-Іллінського собору