сьогодні
25
листопада 2020
Димитрівська поминальна субота.
6 листопада 2020
Dubnosobor

124015561_1663677863791592_8181631709710287809_nСвята Православна Церква щодня молиться як за живих, так і за померлих, які, закінчивши земне, тимчасове життя, перейшли в інше – вічне життя. Ми, православні християни, молимося за померлих від самого заснування Церкви Христової. Чому? Маючи віру в безсмертя душі, у воскресіння після смерті, ми знаємо, що молитва за померлих – найкращий вияв християнської любові до своїх ближніх, до людей, які відійшли у вічність.

Ми пам’ятаємо слова нашого Спасителя, який навчає нас, що «Бог не є Бог мертвих, а живих» (Мф. 22: 32). Тож, у Бога всі люди живі – і померлі, і ті, що залишаються жити на землі. Господь наш Ісус Христос і Його апостоли навчають нас безсмертної любові. Вони не вчили любити тільки живих, що тимчасово перебувають на землі. Говорячи про безсмертя душі, про вічне загробне життя, про якості істинної любові, Священне Писання свідчить, що любов не вмирає разом з тілом, а продовжується і далі стосовно душі особи, яку ми любимо.

Люди помирають, а любов до них залишається у живих. Задумайтесь: чи можна любити того, кого вже фізично з нами немає? Тобто, чи можна любити те, що не існує? Але ж ми, живі, продовжуємо любити померлих, отже – вони існують! Просто в іншому світі.

Ми молимося за померлих у перші дні після смерті фізичного тіла (на третій, дев’ятий і сороковий дні, в роковини смерті), а також в дні загального поминання спочилих. Упродовж церковного року є дні особливого поминання померлих, які також прийнято називати «батьківськими суботами». Таких поминальних субот упродовж року – шість. Однією з них є Димитрівська, що припадає на суботу перед днем пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського. У цьому році Димитрівська поминальна субота випала на 7 листопада.

Напередодні, у п’ятницю ввечері, у храмах звершується особлива поминальна служба, яка називається парастасом (з грецької означає «стояння поруч»), під час якої ми підносимо свої молитви до Бога за тих, чий земний час вже безповоротно минув. У суботу звершується Божественна літургія, під час якої ми молитовно згадуємо душі померлих родичів, у храмах правляться панахиди, здійснюються справи милосердя. У дні поминання спочилих віряни приносять у храм записки з іменами своїх спочилих родичів, які зачитуються під час богослужіння. Під час поминання ми також запалюємо свічки як символ нашої молитви. Прийнято приносити до храму поживу для незаможних, яка після богослужіння роздається усім потребуючим.

Отже сьогодні, у Димитрівську поминальну суботу, не забудьте прийти до храму як до того місця, звідки, за словами святих отців і вчителів Церкви, починається Царство Боже на землі. Згадайте імена спочилих рідних, близьких, знайомих, попросіть у Господа упокоїти їхні душі там, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхання, але є життя вічне. Амінь.

                                   За матеріалами: www.facebook.com