сьогодні
23
жовтня 2018
24 грудня – день пам’яті преподобного Даниїла Стовпника.
23 грудня 2017
Dubnosobor

Преподобний Даниїл Стовпник народився у селі Вифара, поблизу міста Самосати в Месопотамії. Мати його Марфа довго була безплідною і в молитвах дала обітницю, якщо народиться дитина, присвятити її Господу. Молитва була почута, і Марфа народила сина, який до 5 років ріс без імені. Батьки хлопчика хотіли, щоб народжений з благовоління Божого також від Бога отримав би і ім’я. Вони привели сина в монастир, який знаходився поблизу, і звернулися до ігумена. Ігумен велів подати одну з Богослужбових книг і, відкривши її, знайшов в ній слова пророка Даниїла. Так отрок отримав ім’я. Батьки просили, щоб хлопчик залишився в монастирі, але ігумен не прийняв його, оскільки той був ще дуже малий. У 12 років, нікому не кажучи, отрок пішов з дому в монастир.

Батьки зраділи, коли дізналися, де знаходиться син, і пришли в монастир. Побачивши, що він ще ходить в мирському одязі, вони благали ігумена постригти його в Ангельський чин. У недільний день ігумен виконав їх прохання, але заборонив їм часто відвідувати сина. Братія обителі дивувалася з подвигів ченця.

Одного разу разом з ігуменом монастиря Даниїл відвідав святого Симеона Стовпника, який пророкував юному монаху, що і він понесе такий й же подвиг. Преподобний Даниїл продовжив подвижницьке життя в затворі. Коли у видінні йому було вказано місце нового подвигу, він віддалився у Фракійську пустелю разом з двома учнями, де вони добудували стовп, на якому преподобний Даниїл провів 33 роки. До стовпа сходилися люди, і всі отримували від преподобного Даниїла допомогу і зцілення. Молитов святого подвижника просили і візантійські імператори. З численних пророцтв преподобного найбільш визначним було пророцтво про сильну пожежу в Константинополі.

Преподобний помер у 80 років (бл. 489-490 рр.).

За матеріалами: cerkva.in.ua