сьогодні
29
березня 2024
10 вересня Свята Правослана Церква вшановує пам`ять Святого преподобного Іова ігумена і чудотворця Почаївського (знайдення мощей), та собор преподобних отців Києво-Печерських, що в дальних печерах почивають.
9 вересня 2017
Dubnosobor

1378301374

Преподобний Іов, ігумен і чудотворець Почаївський ( в миру Іван Залізо), народився в середині XVI ст.. на Покутті в Галичині. У віці 10 років він прийшов до Преображенського Угорницького монастиря і на 12-у році життя прийняв чернецтво. З юності преподобний Іов був відомий великим благочестям, суворим подвижницьким житієм і рано був удостоєний священичого сану. Приблизно в 1580 році, на прохання відомого захисника Православ’я благовірного князя Констянтина Острозького, він став ігуменом Хрестовоздвиженської  обителі поблизу міста Дубно і керував монастирем більше двадцяти років. Це був страшний час гонінь з боку католиків та уніатів на Православну Церкву. Та преподобний Іов мужньо вистояв у цій нелегкій боротьбі боронячи істину і своїм праведним житієм показуючи приклад для монастирської братії і згуртовуючи її. Преподобний Іов в Дубенському монастирі також розпочав друкарську справу. За підтримки благовірного князя Констянтина Острозького друкувались книги на захист Святого Православ’я. Преподобний ревно виконував обов’язки настоятеля монастиря. Він був лагідний, ласкавий до братії, сам багато працював, сажав дерева в саду, укріплював греблі біля монастиря. Як відомий захисник Православ’я преподобний Іов брав участь в Київському Соборі 1628 року, що був скликаний проти унії. Після 1642 року преподобний Іов прийняв велику схиму з іменем Іоанн.

iov pochaiv

   Інколи він повністю зачинявся в печері на три дні або на цілий тиждень. Святий постійно звершував Ісусову молитву в лагідному серці своїм. За свідченням Досифея, ученика і укладача житія преподобного Іова, одного разу печеру преподобного   осяяло небесне світло. Упокоївся преподобний Іов у 1651 році маючи більше 100 років. Він керував Почаївським монастирем п’ятдесят років. 8 серпня  1659 р. відбулось прославлення преподобного Іова, ігумена і чудотворця Почаївського.

pochaev19

У 1675 році турки оточили Почаївський монастир. На третій день облоги, під час читання акафіста, над монастирем з’явилася Сама Цариця Небесна, перед якою на колінах молився преподобний Іов. Турки відступили. Святиню було врятовано.

У 1721 році Почаївським монастирем заволоділи уніати. Чудотворну ікону Божої Матері вони шанували, але доступ паломників до мощей Преподобного припинили. Проте через 20 років чудеса преподобного Іова змусили уніатів допустити віруючих до святині.

У 1831 році уніати Волинського краю були возз’єднані з Православною Церквою. Мощі Преподобного знову були урочисто відкриті для поклоніння, а Почаївський монастир було проголошено Лаврою.

Пам’ять преподобного Іова, ігумена Почаївського, святкується 28 жовтня (10 листопада за н. ст.); 28 серпня (10 вересня за н. ст.); 10 (23 за н. ст.) жовтня із Собором всіх святих землі Волинської та у Неділю другу після П’ятидесятниці із Собором всіх святих землі Української.

1441819415_prepodobnyy-iov-pochaevskiy4

   Світло радіє Українська Православна Церква прославляючи вірного сина свого промовляючи: «Радуйся Іове, Преславний угодниче Божий, і обителі Почаївської окрасо землі ж Волинської предивний чудотворче».

У нашому храмі також є часточка мощей цього святого, вона вмонтована у дерев`яну раку.   Рака з часточкою мощей св. прп. Іова, ігумена і чудотворця Почаївського, знаходиться з лівої сторони перед сулією, коли і ким придбана частичка мощей – невідомо. Перед мощами звершуються Акафісти та молебні, де вірні просять у святого угодника помочі та заступництва.

IMAG0410

Преподобних отців Києво-Печерських, що в Дальніх печерах спочивають.

Славою і окрасою Української землі є Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. Цей древній монастир є тим великим вертоградом Благодаті Божої, де як солодкі плоди засяяли преподобні отці Печерські. Сонм преподобних Києво-Печерських безперечно є незліченним і думаємо, що для нас відома лише невелика частка цього Полку Богокрасного Небесних покровителів і захисників нашої Батьківщини.

10891086107310861088_400

До собору преподобних отців Печерських, що в Дальніх Печерах спочивають належать такі Угодники Божі:

прп. Феодосій, ігумен Печерський (1074), прп. Мойсей чудотворець (XIII-XIV), прп. Лавтентій затворник (XIII-XIV), прп. Іларіон схимник (1066), прп. Пафнутій затврник (ХІІІ), прп. Мартирій диякон (XIV), прп. Феодор, кн.Острозький (бл.1483), прп. Афанасій затворник (ХІІІ), прп. Дионісій ієромонах затворник (XV), прп. Феофіл, архієп.Новгородський (бл.1482), прп. Зінон постник (XIV), прп. Григорій затворник чудотворець (XIV), прп. Іпатій цілитель (XIV), сщмч. Лукіан (1243), прп. Йосиф Багатохворобливий (XIV), прп. Павло Послушний (ХІІІ-XIV), прп. Сисой схимник (ХІІІ), прп. Нестор некнижний (ХІІ), прп. Памва затворник (1241), прп. Феодор мовчазний (ХІІІ), прп. Софроній затворник (ХІІІ), прп. Панкратій ієромонах затворник (ХІІІ), прп. Анатолій затворник (ХІІІ), прп. Аммон затворник (ХІІІ), прп. Мардарій затворник (ХІІІ-XIV), прп. Піор затворник (ХІІІ), прп. Мартирій затворник (ХІІІ-XIV), прп. Руф затворник (XIV), прмч. Веніамін затворник (XIV), прп. Касіан затворник (ХІІІ-XIV), прп. Арсеній працелюбний (XIV), прп. Євфімій схимник (XIV), прп. Тит воїн (XIV), прп. Ахіла диякон (XIV), прп. Паїсій (XIV), прп. Меркурій постник (XIV), прп. Макарій диякон (ХІІІ-XIV), прп. Пимен постник (ХІІ), прп. Леонтій і прп. Геронтій канонархи (XIV), прп. Захарія постник (ХІІІ-XIV), прп. Сілуан схимник (ХІІІ-XIV), прп. Агафон чудотворець (ХІІІ-XIV), прп. Ігнатій, архімандрит Печерський (1435), прп. Лонгин воротар (ХІІІ-XIV), прп. Акіндин, архімандрит Печерський (1235), прп. Амфілохій, єп.Володимир-Волинський (1122), прп. Даниїл старець (XIV), прп. Досифей, архімандрит Печерський (1218), прп. Євлогій старець (XIV), прп. Ісидор затворник (ХІІ-ХІІІ), прп. Тимофій, ігумен Печерський (1132), сщмч. Володимир (Богоявленський), митрополит Київський і Галицький (1918), прп. Сава Крииецький, Псковський (1495), прп. Євфимія (Предслава) ігуменя Полоцька (1173), прп. Павло(Конюшкевич), митрополит Тобольський і Сибірський (1770), Філарет (Амфітеатров), митрополит Київський і Галицький (1857).

Серед преподобних отців Києво-Печерських котрі спочивають у печерах Київської Лаври відомі також святі угодники котрі залишили нам, як дорогоцінний скарб свої мироточиві глави. Миро що витікає з цих глав є цілющим для тих, хто помазується ним і з вірою закликає молитовне заступництво Печерських святих.  (За матеріалами: Рівненська Єпархія)

Частички мощей Святих отців також зберігаються у нашому храмі. Три частички мощей: прп. Миколи Святоші, прп. Еразма та прп. Лаврентія Затворника, зберігаються в мощовику на престолі і виносяться на поклоніння вірним у день їх пам`яті та читанні Акафісту преподобним, з життям святих ви можете ознайомитися в Бібліотеці.

IMAG0424

Інші три частички: муч. мл. Іоанна, муч. Євстратія та муч. Кукші вмонтовані в дубовий підпрестольний хрест.

1389612378