сьогодні
18
квітня 2024
Паломницво до мироточивої ікони св. прп. Амфілохія
4 грудня 2013
admin

    24.06.2012 р. протоієреєм Ігорем Когут організована і проведена паломницька поїздка парафіян Свято-Іллінського собору до храму Різдва Богородиці УПЦ КП (с. Старий Вишнівець) на поклоніння мироточивій іконі святого преподобного Амфілохія Почаївського була

    Ікона з часткою мощей прп. Амфілохія Почаївського замироточила під час святкової літургії з нагоди 10-ї річниці канонізації Амфілохія. Очевидцями появи вологи на склі, під яким відтворено образ Преподобного, стали сотні прочан. Спо­чатку краплинки проступили на кло­буку, потім – на правій долоні образу преподобного. У храмі відразу поши­рився специфічний запах мира. Бага­то священиків і прочан намагалися припасти до ікони вустами, інші фо­тографували диво на мобільні теле­фони, дехто плакав. А невдовзі люди помітили, що мироточать ще дві менші ікони поруч – Ісуса Христа та Матері Божої.

    Святий Амфілохій (Яків Головатюк) за життя прославився як зцілитель фізичних і душевних ран. До нього їхали тисячі людей. Під час Другої світової війни священик лікував бійців УПА. Після війни, через величезну кількість паломників, влада відмінила автобусне сполучення із Малою Іловицею, проте люди все одно добира­лися до Амфілохія.

   У 60-х роках XX ст. КДБ запрото­рило священика до психлікарні. Після втручання дочки Сталіна Світлани Алілуєвої, яку старець колись зцілив, Амфілохія із лікарні випустили.

   Амфілохій Почаївський помер 1 січня 1971 року. Коли через 31 рік його могилу відкрили, очевидців вразила відсутність тлінних процесів на тілі. 12 травня 2002 року Амфілохія По­чаївського долучили до лику святих. Того дня тисячі вірян спостерігали велику хмару у вигляді хреста, що висіла у небі протягом кількагодинного богослужіння. Православна Церква відзначає па­м’ять преподобного 1 січня, 12 трав­ня та 13 липня.

   Мироточива ікона святого Амфілохія цього дня була перенесена для поклоніння до храму Різдва Богородиці смт. Вишнівець Збаразького  р-ну Тернопільської області.

   Дорогою до святині дубенські паломники зробили коротку зупинку в Кременці біля Свято-Богоявленського жіночого монастиря, щоб вклонитися чудотворному образу Пресвятої Богородиці «Скорботна Кременецька» та іншим монастирським святиням.

   До Вишнівця прибули надвечір, якраз до початку урочистого Богослужіння, яке проводив архієпископ Тернопільський і Бучацький Нестор у супроводі настоятеля храму, митрофорного протоієрея, о. Святослава Швеця та багатьох священиків Збаразького благочиння.

   На зворотному шляху, вражені урочистістю події, продивилися фільм «Почаївська Лавра» з уривками із життя преподобного Амфілохія, дякували Богу та о. Ігорю за таку приємну, духовно насичену поїздку.

SAM_4196

Більше про поїздку дивіться в альбомі “Паломництво до Ст. Вишнівця”